CO JE TERMOTRANSFEROVÝ TISK?

datum vydání: 12.3. 2020

Termotransferový tisk je tisková technologie ideální pro průmyslové prostředí, určená ke značení proměnných informací na etikety i přímý potisk obalů: čárové kódy, loga, expirace, šarže a další důležitá data. Tyto údaje zaručí identifikaci produktu, jeho vysledovatelnost a předání důležitých informací konečnému uživateli.

Jak funguje termotransferový tisk?

Termotransferový tisk vyžaduje zahřátí inkoustu na barvicí pásce tak, aby se při průchodu tiskárnou přenesl na podklad. Jakmile je inkoust přenesen na tento podkladový materiál, rychle zasychá, což umožňuje tvorbu dat, jako jsou čárové kódy, texty, výrobní šarže atd.

Termotransfer je rychlý tiskový proces, který umožňuje tisk variabilních dat, řízených přímo pomocí specializovaného softwaru. Tento software připojený k tiskárně přenáší data a tiskové informace, díky nimž je každý produkt jedinečný.

 Termotransferová technologie, která se ve velké míře používá pro tisk etiket, je kompatibilní s nesčetnými povrchy a médii. Kvalita tisku a požadovaná odolnost závisí na dokonalém sladění správné barvicí pásky a vybraného podkladového materiálu.